England: Barclays Premiership

2014-10-26
14:30 Burnley - : - Everton  
14:30 Tottenham - : - Newcastle  
17:00 Manchester Utd - : - Chelsea  

England: League Two

2014-10-26
14:00 Morecambe - : - Exeter  

England: Fa Cup

2014-10-26
17:00 Worcester - : - Greenwich Borough  

England: U-21 Premier League, Divison 1

2014-10-26
13:00 Fulham U-21 - : - Liverpool U-21  

Italy: Serie A

2014-10-26
15:00 Chievo - : - Genoa  
15:00 Juventus - : - Palermo  
15:00 Udinese - : - Atalanta  
18:00 Cesena - : - Inter  
18:00 Lazio - : - Torino  
18:00 Napoli - : - Verona  
20:45 Milan - : - Fiorentina  

Italy: Lega Pro, Group A

2014-10-26
13:30 Como - : - Renate  
15:30 Bassano Virtus - : - Sassari Torres  
17:00 Cremonese - : - Venezia  
19:00 Novara - : - Sudtirol  

Italy: Lega Pro, Group B

2014-10-26
12:30 Forli - : - Lucchese  
14:30 Carrarese - : - Santarcangelo  
14:30 Pistoiese - : - Teramo  
16:00 Ascoli Picchio - : - Gubbio  
18:00 San Marino Calcio - : - Ancona  

Italy: Lega Pro, Group C

2014-10-26
12:00 Lupa Roma - : - Casertana  
15:30 Vigor Lamezia - : - Reggina  
17:00 Aversa Normanna - : - Benevento  
19:00 Foggia - : - Catanzaro  

Spain: Primera Division

2014-10-26
12:00 Malaga - : - Rayo Vallecano  
17:00 Espanyol - : - Deportivo  
19:00 Sevilla - : - Villarreal  
21:00 Getafe - : - Atletico Madrid  

Spain: Segunda Division

2014-10-26
12:00 Albacete - : - Valladolid  
17:00 Girona - : - Mirandes  
17:00 Lugo - : - Llagostera  
17:00 Sporting Gijon - : - Osasuna  
18:15 AD Alcorcon - : - Zaragoza  
19:00 Tenerife - : - Barcelona B  
21:00 Numancia - : - Leganes  

Spain: Segunda B, Group 1

2014-10-26
12:00 Atletico Astorga - : - Zamora  
12:00 Celta II - : - Sporting Gijon II  
12:00 Ferrol - : - Real Aviles  
12:00 Guijuelo - : - Coruxo  
12:00 Langreo - : - Compostela  
12:00 Lealtad - : - Somozas  
12:00 Marino de Luanco - : - Oviedo  
12:00 Murcia - : - Tropezon  
12:00 UD Logrones - : - Burgos  

Spain: Segunda B, Group 2

2014-10-26
12:00 Conquense - : - Barakaldo  
12:00 FC Guadalajara - : - Getafe II  
12:00 Las Palmas II - : - Leioa  
12:00 Rayo Vallecano II - : - Socuellamos  
12:00 Real Madrid Castilla - : - Huesca  
12:00 Real Union - : - Athletic II  
12:00 Sestao - : - Trival Valderas  
12:00 Toledo - : - Atletico Madrid II  
12:00 Tudelano - : - Amorebieta  

Spain: Segunda B, Group 3

2014-10-26
11:30 Zaragoza II - : - Huracan Valencia  
12:00 Cornella - : - Elche II  
12:00 Hercules - : - Villarreal II  
12:00 Mallorca II - : - Eldense  
12:00 Reus - : - Gimnastic  
12:00 Valencia II - : - Atletico Baleares  
17:00 Alcoyano - : - Badalona  
17:00 Lleida Esportiu - : - Hospitalet  
17:00 Olot - : - Sant Andreu  

Spain: Segunda B, Group 4

2014-10-26
12:00 Almeria II - : - Cordoba II  
12:00 Cacereno - : - Betis II  
12:00 El Palo - : - FC Cartagena  
12:00 Granada II - : - Arroyo  
12:00 La Hoya Lorca - : - La Roda  
12:00 Linense - : - Lucena  
12:00 Melilla - : - Jaen  
12:00 Sevilla II - : - Cadiz  
12:00 UCAM Murcia - : - UD Marbella  

Germany: Bundesliga

2014-10-26
15:30 Wolfsburg - : - Mainz  
17:30 Borussia M. - : - Bayern  

Germany: 2. Bundesliga

2014-10-26
13:30 1860 Munchen - : - Braunschweig  
13:30 Ingolstadt - : - Heidenheim  
13:30 Sandhausen - : - Erzgebirge Aue  

Germany: 3. Liga

2014-10-26
14:00 Borussia D. II - : - Hansa  
14:00 Mainz 05 II - : - Regensburg  

Germany: Regionalliga Nord

2014-10-26
14:00 Eintracht Norderstedt - : - Braunschweig II  
14:00 FT Braunschweig - : - Hamburger II  
14:00 Goslarer SC - : - Schwarz-Weiss Rehden  
14:00 Havelse - : - Hannover II  
14:00 Weiche Flensburg - : - Werder II  
15:00 Meppen - : - Neumunster  
15:00 Oldenburg - : - Cloppenburg  

Germany: Regionalliga Sudwest

2014-10-26
14:00 Hoffenheim II - : - Elversberg  
14:00 Kaiserslautern II - : - Hessen Kassel  

Germany: Regionalliga West

2014-10-26
15:00 Essen - : - Wattenscheid  

Germany: Regionalliga Nordost

2014-10-26
13:30 Auerbach - : - Neustrelitz  
13:30 BFC Dynamo - : - Wacker Nordhausen  
13:30 Carl Zeiss Jena - : - BAK 07  
13:30 Hertha II - : - Zwickau  
13:30 Union Berlin II - : - Plauen  
13:30 Viktoria Berlin - : - ZFC Meuselwitz  

France: Ligue 1

2014-10-26
14:00 Rennes - : - Lille  
17:00 Guingamp - : - Nice  
17:00 Saint-Etienne - : - Metz  
21:00 Lyon - : - Marseille  

Scotland: Premier League

2014-10-26
14:00 Celtic - : - Kilmarnock  

Scotland: Championship

2014-10-26
13:15 Hibernian - : - Hearts  

Portugal: Liga Sagres

2014-10-26
17:00 Estoril - : - Belenenses  
17:00 Nacional - : - Academica  
19:00 Sporting - : - Maritimo  
21:15 Braga - : - Benfica  

Portugal: Liga De Honra

2014-10-26
12:15 Portimonense - : - Benfica B  
16:00 Beira Mar - : - Aves  
16:00 Feirense - : - Atletico CP  
16:00 Guimaraes B - : - Olhanense  
16:00 Leixoes - : - Maritimo B  
16:00 Oriental - : - Trofense  
16:00 Santa Clara - : - Tondela  
16:00 Sp. Covilha - : - Academico Viseu  
17:00 Porto B - : - Freamunde  
17:00 Uniao Madeira - : - Braga B  
18:45 SC Farense - : - Chaves  

Netherlands: Eredivisie

2014-10-26
12:30 Cambuur Leeuwarden - : - Feyenoord  
14:30 Utrecht - : - PSV  
14:30 Zwolle - : - Heerenveen  
16:45 Excelsior - : - Twente  

Netherlands: Eerste Divisie

2014-10-26
14:30 NEC - : - FC Oss  
14:30 Roda - : - Sparta Rotterdam  

Belgium: Jupiler League

2014-10-26
14:30 Club Brugge - : - Gent  
18:00 Anderlecht - : - Standard  
20:00 Mouscron - : - Lokeren  

Belgium: Exqi League

2014-10-26
15:00 Roeselare - : - Antwerp  
15:00 Woluwe-Zaventem - : - WS Woluwe  

Albania: Kategoria Superiore

2014-10-26
14:00 Laci - : - Apolonia  
17:00 Partizani - : - Elbasani  
17:00 Teuta - : - Tirana  

Armenia: Premier League

2014-10-26
11:40 Alashkert - : - Gandzasar  
11:40 Shirak - : - Pyunik  

Austria: Bundesliga

2014-10-26
16:30 SV Grodig - : - Salzburg  

Azerbaijan: Supreme League

2014-10-26
11:00 Neftci Baku - : - Inter Baki  
15:00 Qarabag - : - Khazar  

Belarus: Premier League, Championship Round

2014-10-26
16:00 Gomel - : - Naftan  

Belarus: Premier League, Relegation Round

2014-10-26
13:00 Dnepr - : - Neman  

Bosnia And Herzegovina: Premier Liga

2014-10-26
13:30 Mladost V-O - : - Zeljeznicar  
17:00 Borac BL - : - Sloboda  

Croatia: Hnl Ozujsko

2014-10-26
15:00 Dinamo Zagreb - : - Osijek  
19:00 Rijeka - : - Rnk Split  

Cyprus: 1. Division

2014-10-26
17:00 Ermis Aradippou - : - Agia Napa  
18:00 APOEL - : - Nea Salamis  
18:00 Anorthosis - : - Othellos  

Czech Rep.: Gambrinus Liga

2014-10-26
15:45 Sparta Praha - : - Boleslav  

Czech Rep.: Druha League

2014-10-26
10:15 Zizkov - : - Usti nad Labem  
14:30 Kolin - : - FC Vlasim  
14:30 Slovan Varnsdorf - : - Trinec  

Denmark: Sas Ligaen

2014-10-26
14:00 Randers FC - : - OB Odense  
17:00 Hobro - : - FC Kobenhavn  
19:00 Esbjerg - : - Brondby  

Denmark: Viasat Sport Divisionen

2014-10-26
15:00 Fredericia - : - Vejle  

Finland: Veikkausliiga

2014-10-26
13:00 HJK Helsinki - : - RoPS  

Georgia: Umaglesi Liga

2014-10-26
12:00 Chikhura - : - Torpedo K.  
14:00 Zestaponi - : - Merani  

Greece: Super League

2014-10-26
14:00 OFI - : - Asteras Tripolis  
16:15 Kerkyra - : - Platanias  
16:15 PAOK - : - Veria  
16:15 Panaitolikos - : - Panthrakikos  
18:30 Olympiakos - : - Panathinaikos  

Greece: Football League, Notios

2014-10-26
15:00 Apollon - : - Paniliakos  

Greece: Football League, Voreios

2014-10-26
15:00 Pierikos - : - Agrotikos  

Hungary: Borsodi Liga

2014-10-26
16:30 Debrecen - : - Ferencvaros  
18:30 Haladas - : - Gyor  

Israel: Ligat Al

2014-10-26
19:15 Hapoel Acre FC - : - Maccabi T-A  

Kazakhstan: Premier League, Championship Round

2014-10-26
13:00 Kairat - : - Ordabasy  
13:00 Kaisar - : - Aktobe  
13:00 Shakhter Karaganda - : - Astana  

Kazakhstan: Premier League, Relegation Round

2014-10-26
13:00 Zhetysu - : - Spartak Semey  

Latvia: Virsliga

2014-10-26
13:00 Daugava D - : - BFC Daugavpils  
13:00 Spartaks - : - Daugava  

Lithuania: A Lyga

2014-10-26
11:00 Klaipeda - : - Dainava  
17:00 Banga - : - Kruoja  

Luxembourg: Fortis League

2014-10-26
16:00 Fola Esch - : - CS Grevenmacher  
16:00 Hostert - : - Differdang 03  
16:00 Jeunesse Canach - : - Etzella  
16:00 Rumelange - : - Dudelange  
16:00 Wiltz 71 - : - Jeunesse Esch  

Fyr Macedonia: Prva Liga

2014-10-26
13:30 Metalurg Skopje - : - Pelister  
13:30 Teteks - : - Rabotnicki  
13:30 Turnovo - : - Shkendija  
13:30 Vardar - : - Bregalnica  

Malta: Premier Division

2014-10-26
15:00 Valletta FC - : - Naxxar Lions  
17:15 Sliema Wanderers FC - : - Balzan Youths  

Montenegro: 1. Division

2014-10-26
13:00 Rudar Pljevlja - : - Sutjeska Niksic  

Norway: Tippeligaen

2014-10-26
15:30 Rosenborg - : - Sandnes Ulf  
15:30 Sparta Sarpsborg - : - Stabek  
18:00 Lillestrom - : - Start  
18:00 Sogndal - : - Molde  
18:00 Viking FK - : - Aalesund  
20:00 Bodo-Glimt - : - SK Brann  

Norway: 1. Division

2014-10-26
13:00 Alta - : - Ullensaker Kisa  
13:00 Baerum - : - Ham-Kam  
13:00 Bryne - : - Mjondalen  
13:00 Kristiansund - : - Hodd  
13:00 Nest-Sotra - : - Ranheim  
13:00 Sandefjord - : - Honefoss  
13:00 Strommen - : - Tromsdalen  
13:00 Tromso - : - Fredrikstad  

Poland: Orange Ekstraklasa

2014-10-26
15:30 Lech - : - Gornik Leczna  
18:00 Zawisza Bydgoszcz - : - Legia  

Poland: I Liga

2014-10-26
12:15 Olsztyn - : - Chojniczanka  
12:30 Pogon Siedlce - : - Widzew  

Romania: Liga 1

2014-10-26
14:30 Concordia Chiajna - : - Cluj  
16:30 Dinamo B - : - Pandurii  
19:00 Targu Mures - : - Steaua  

Russia: Premier League

2014-10-26
11:30 Spartak - : - Lokomotiv  
11:30 Ufa - : - CSKA  
17:00 Zenit - : - Mordovia  

Russia: Premier-liga Reserves

2014-10-26
78' Ufa-D 0 : 1 CSKA-D  
14:00 FK Krasnodar-D - : - Terek-D  
16:00 Dinamo-D - : - Rubin-D  

Serbia: Super Liga

2014-10-26
17:00 Jagodina - : - Partizan  

Slovakia: Super Liga

2014-10-26
19:00 Ruzomberok - : - Slovan  

Slovenia: 1. Snl

2014-10-26
14:00 NK Krka - : - Rudar Velenje  

Sweden: Allsvenskan

2014-10-26
15:00 AIK - : - Atvidaberg  
15:00 IFK Norrkoping - : - Orebro  
17:30 Elfsborg - : - Djurgarden  
17:30 Halmstad - : - Falkenberg  

Sweden: Superettan

2014-10-26
13:00 GAIS - : - Hammarby  
17:00 Varberg - : - Varnamo  

Switzerland: Super League

2014-10-26
16:00 Vaduz - : - Grasshoppers  
16:00 Zurich - : - St. Gallen  

Switzerland: Challenge League

2014-10-26
15:00 Le Mont Ls - : - Lausanne  
15:00 Wil - : - Chiasso  

Turkey: Super Lig

2014-10-26
12:30 Mersin - : - Eskisehirspor  
15:00 Trabzonspor - : - Gaziantepspor  
18:00 Buyuksehir - : - Galatasaray  

Turkey: 1. Lig

2014-10-26
13:00 Osmanlispor - : - Orduspor  
15:00 Altinordu - : - Kayserispor  
17:30 Samsunspor - : - Elazigspor  

Turkey: 2. Lig, Kirmizi

2014-10-26
12:30 Gumushanespor - : - Polatli Burgas Spor  
12:30 Pazarspor - : - Kocaelispor  
13:30 Golgasispor - : - Altay  
13:30 Inegolspor - : - Sariyer  
13:30 Kirklarelispor - : - Bandirmaspor  
13:30 Nazilli Belediyespor - : - Tepecik Belediye  
18:00 Ankaragucu - : - Duzyurtspor  
18:00 Kahramanmarasspor - : - Hatayspor  

Turkey: 2. Lig, Beyaz

2014-10-26
12:30 1461 Trabzon - : - Aydinspor  
12:30 Anadolu Selcuk - : - Bayrampasa  
12:30 Kartalspor - : - Pendikspor  
12:30 Ofspor - : - Keciorengucu  
12:30 Tarsus Idman Yurdu - : - Hacettepe Spor Kulubu  
12:30 Tavsanli Belediye Linyitspor - : - Yeni Menemen Belediyespor  
12:30 Tokatspor - : - Iskendurun Demir Celikspor  
12:30 Turgutluspor - : - Karagumruk  
12:30 Umraniyespor - : - Fethiyespor  

Turkey: 3. Lig, Group 2

2014-10-26
12:30 Canakkale Dardanel - : - Derince Beled.  
12:30 Cine Madranspor - : - Arsinspor  
12:30 Denizli Belediyespor - : - Erzincan Ref.  
12:30 Eyupspor - : - Tekirova Belediyespor  
12:30 Golcukspor - : - Sivas 4 Eylul  
12:30 Halide Edip Advar - : - Aksarayspor  
12:30 Sancaktepespor - : - Maltepespor  
12:30 Yeni Diyarbakirspor - : - Payas  
12:30 Yesil Bursa - : - Cankirispor  

Turkey: 3. Lig, Group 1

2014-10-26
12:30 Nigde Belediyespor - : - Corum Belediyespor  
13:30 Ankara Adliyespor - : - Bursa Niluferspor  
13:30 Catalcaspor - : - Gaziosmanpasaspor  
13:30 Darica Genclerbirligi - : - Tire 1922  
13:30 Istanbulspor - : - Kizilcabolukspor  
13:30 Kirikhanspor - : - Zonguldakspor  
13:30 Manavgat - : - Akcaabat Sebatspor  
13:30 Sekerspor - : - Bozuyukspor  

Turkey: 3. Lig, Group 3

2014-10-26
12:30 Anadolu Uskudar - : - Belediye Vanspor  
12:30 Ankara Demirspor - : - Orhangazispor  
12:30 Ayvalikgucu - : - Bergama Belediye  
12:30 Balcova - : - Sandiklispor  
12:30 Bayburt IOI - : - Gungorenspor  
12:30 Erzin - : - Kahramanmarasspor bld.  
12:30 Kayseri Sekerspor - : - Sakaryaspor  

Wales: Premier League

2014-10-26
15:00 Elements Cefn Druids - : - Airbus  

Uefa Under-17 Championship: Qualifying Round, Group 2

2014-10-26
11:00 Poland U-17 - : - Estonia U-17  
13:00 Georgia U-17 - : - Liechtenstein U-17  

Uefa Under-17 Championship: Qualifying Round, Group 7

2014-10-26
13:30 Hungary U-17 - : - Croatia U-17  
13:30 Israel U-17 - : - Kazakhstan U-17  

Uefa Under-17 Championship: Qualifying Round, Group 11

2014-10-26
19:00 Luxembourg U-17 - : - Spain U-17  
19:00 Slovakia U-17 - : - Lithuania U-17  

Argentina: Torneo Inicial

2014-10-26
19:00 Estudiantes de La Plata - : - Quilmes  
19:00 Lanus - : - San Lorenzo  
PST Banfield ? : ? Olimpo  
PST Quilmes ? : ? Velez Sarsfield  
22:15 Boca Juniors - : - Defensa y Justicia  
2014-10-27
01:30 Atletico Rafaela - : - River Plate  

Argentina: Nacional B

2014-10-26
19:00 Crucero del Norte - : - Union Santa Fe  
20:00 Ferro Carril Oeste - : - Instituto  
20:00 Patronato de Parana - : - Huracan  
23:00 Sportivo Belgrano - : - Temperley  
00:00 San Martin SJ - : - Gimnasia Jujuy  

Bolivia: Apertura

2014-10-26
21:00 Real Potosi - : - Sport Boys Warnes  
21:00 Universitario Cobija - : - Oriente Petrolero  
22:00 Jorge Wilstermann - : - Universitario S.  
23:00 The Strongest - : - San Jose  

Chile: Primera Division, Apertura

2014-10-26
19:30 Union La Calera - : - Colo Colo  
20:00 Antofagasta - : - Barnachea  
20:00 Cobreloa - : - Deportivo Iquiue  
22:00 Universidad de Chile - : - Palestino  

Colombia: Clausura

2014-10-26
21:15 Pasto - : - Junior  
23:30 Envigado FC - : - Indep. Medellin  
23:30 Once Caldas - : - Atletico Huila  
2014-10-27
01:30 Deportes Tolima - : - Deportivo Cali  

Costa Rica: Invierno

2014-10-26
18:00 Perez Zeledon - : - AD Carmelita  
19:00 CS Uruguay - : - Pumas Generalena  
00:00 Universidad de Costa Rica - : - CS Cartagines  
2014-10-27
02:00 Belen Siglo - : - Deportivo Saprissa  

Ecuador: Serie A, Segunda Etapa

2014-10-26
18:30 Deportivo Quito - : - Emelec  
18:30 LDU-Quito - : - Mushuc Runa  
20:30 Deportivo Cuenca - : - Independiente Del Valle  
20:30 Olmedo - : - Manta  
23:45 Barcelona Guayaquil - : - El Nacional  

El Salvador: Apertura

2014-10-26
22:00 Alianza - : - FAS  
22:00 Juventud Independiente - : - Atletico Marte  
22:00 Pasaquina - : - Dragon  
00:00 Isidro Metapan - : - UES  

Guatemala: Apertura

2014-10-26
18:00 Deportivo Malacateco - : - Marquense  
18:05 Universidad SC - : - Petapa  
18:15 Antigua GFC - : - Halcones  
21:30 Guastatoya - : - Municipal  
23:00 CSD Comunicaciones - : - Suchitepequez  

Honduras: Apertura

2014-10-26
22:00 Parrillas One - : - Platense  
23:00 CD Olimpia - : - CD Motagua  
00:00 Real Espana - : - CD Marathon  

Mexico: Apertura

2014-10-26
19:00 Toluca - : - Leon  
00:00 Guadalajara - : - Tijuana  

Paraguay: Clausura

2014-10-26
21:30 Cerro Porteno - : - Rubio Nu  
21:30 Sportivo Luqueno - : - 3 de Febrero  
23:40 Libertad - : - Deportivo Capiata  

Peru: Primera Division, Clausura

2014-10-26
17:00 Melgar - : - Atletico Garcilaso  
19:15 Union Comercio - : - Juan Aurich  
22:00 Universitario - : - Inti Gas Ayacucho  
00:15 Los Caimanes - : - San Simon  

Usa: Major League Soccer

2014-10-26
21:00 Columbus Crew - : - Philadelphia Union  
21:30 CD Chivas - : - San Jose Earthquakes  
2014-10-27
01:30 Kansas City Wizards - : - New York Red Bulls  

Usa: Nasl, Fall Season

2014-10-26
21:00 Ottawa Fury - : - Indy Eleven  

Venezuela: Apertura

2014-10-26
21:30 Tucanes - : - Aragua  
21:30 Zulia - : - Mineros  
22:00 Carabobo - : - Zamora FC  
22:30 Atletico Venezuela - : - Deportivo Lara  
22:30 Deportivo Petare - : - Real Esppor  
22:30 Llaneros de Guanare - : - Estudiantes de Merida  
23:30 Anzoategui - : - Caracas  
23:30 Deportivo Tachira - : - Metropolitanos  
23:30 Portuguesa - : - Trujillanos  

Australia: A-league

2014-10-26
FT Wellington Phoenix 4 : 1 Newcastle Jets  
76' Adelaide United 2 : 0 Perth Glory  

China: Jia A

2014-10-26
3' Changchun Yatai 0 : 0 Shanghai Shenxin  
3' Dalian Aerbin 0 : 0 Liaoning Yuandong  
3' Guangzhou Pharmaceutical 0 : 0 Beijing Guoan  
4' Guangzou R F 0 : 0 Harbin Yiteng  
4' Guizhou Renhe 0 : 0 Shandong Luneng  
4' Henan Siwu 0 : 0 Hangzhou Greentown  
3' Shanghai SIPG 0 : 0 Jiangsu Shuntian  
4' Shanghai Shenhua 0 : 0 Tianjin Taida  

Qatar: Stars League

2014-10-26
16:30 Umm Salal SC - : - Lekhwiya  
18:45 Al Khuraitiat SC - : - Al Sailiya SC  
18:45 Qatar SC - : - Al Sadd SC Doha  

Japan: J-league

2014-10-26
FT Vegalta Sendai 1 : 2 Kashiwa Reysol  
35' Sagan Tosu 0 : 0 Albirex Niigata  
35' Vissel Kobe 1 : 1 Omiya Ardija  
11:00 Gamba Osaka - : - F.C.Tokyo  
11:00 Kashima Antlers - : - Urawa Red Diamonds  
11:00 Shimizu S-Pulse - : - Sanfrecce Hiroshima  
11:00 Tokushima Vortis - : - Nagoya Grampus Eight  
11:00 Ventforet Kofu - : - Kawasaki Frontale  
11:00 Yokohama F. Marinos - : - Cerezo Osaka  

Japan: J-league 2

2014-10-26
FT Consadole Sapporo 2 : 0 Shonan Bellmare  
FT Matsumoto Yamaga FC 2 : 1 Kataller Toyama  
FT Mito Hollyhock 0 : 0 Kamatamare Sanuki  
FT Montedio Yamagata 2 : 4 Yokohama FC  
FT Thespa Kusatsu 1 : 2 JEF United Ichihara  
FT Tochigi SC 1 : 1 Avispa Fukuoka  
FT Tokyo Verdy 1 : 1 Ehime FC  
FT V-Varen Nagasaki 0 : 1 Roasso Kumamoto  
80' Jubilo Iwata 1 : 2 Kyoto Purple Sanga  
36' Giravanz Kitakyushu 0 : 0 Gifu  
36' Oita Trinita 0 : 0 Fagiano Okayama  

Thailand: Premier League

2014-10-26
12:00 Army United - : - Singhtarua  
12:00 Bangkok Glass - : - BEC Tero Sasana  
12:00 Buriram United - : - Chainat  
12:00 Chiangrai United - : - Songkhla United  
12:00 Chonburi FC - : - Bangkok United  
12:00 Muang Thong United - : - Sisaket  
12:00 Osotspa - : - Air Force United  
12:00 PTT Rayong - : - Ratchaburi  
12:00 Samut Songkhram - : - Police United  
12:00 Suphanburi - : - TOT  

Korea Rep.: K-league

2014-10-26
FT FC Seoul 1 : 1 Busan I Park  
FT Gyeongnam FC 1 : 0 Jeju United  
FT Incheon United 3 : 3 Jeonnam Dragons  
FT Jeonbuk Motors 1 : 0 Suwon Bluewings  
FT Pohang Steelers 3 : 0 Sangju Sangmu  
FT Seongnam Ilhwa 3 : 4 Ulsan Hyundai  

Lebanon: Premier League

2014-10-26
15:30 Racing Beirut - : - Salam Zgharta  

Caf Confederation Cup: Final

2014-10-26
17:30 V. Club - : - ES Setif  

Egypt: Premier League

2014-10-26
15:00 Asyut Petroleum - : - Al Ahly Cairo  
15:00 Dakhlia - : - Haras El Hedood  
17:15 El Ittihad Al Sakandary - : - Wadi Degla FC  
19:30 Ismaily SC - : - ENPPI Cairo  

Morocco: Gnef 1

2014-10-26
14:30 FUS Rabat - : - KACM Marrakech  
16:00 DHJ El Jadida - : - IZK Khemisset  
17:45 OCS Safi - : - FAR Rabat  
17:45 MAS Fes - : - RSB Berkane